Yüz Güzelliği İçin Muhteşem Sırlar

Yüz Güzelliği İçin Muhteşem Sırlar


İçin Muhteşem Sırlar

Güzellik bakımları kadınların en çok önemsedikleri konulardan bir tanesidir. Bu nedenle kadınlar güzellik salonlarına veya kuaförlere daha sık uğramaktadırlar. Sizlere hiçbir yere gitmeden yüz güzelliğinizi daha güzel ve sağlıklı yapmak için birkaç ipucu vereceğiz. İşte yüz güzelliği için yapmanız gerekenler;

Öncelliğiniz Vücudunuz Olsun

Yüz güzelliğinden önce ilk yapmanız gereken bütün vücut bölgelerinize iyi bakmanız gerekmektedir. Eğer vücudunuz sağlıklı ve güzel olursa saçlarınıza, yüzünüz,bacaklarınıza  bile etki eder. Kadınların en çok şikayet ettikleri selülitlerden kurtulmak için duşa girmeden önce selülit olan kısmı fırçalamanız gerekmektedir. Duştan çıktıktan sonra vücudunuza nemlendirici sürmeniz gerekmektedir. Ayrıca dizleriniz, ayak topuklarınız ve dirseklerinize duş yaptığınız zaman sıcak su ile ovalamanız gerekmektedir. Duştan çıktıktan sonra bu bölgelere de nemlendirici sürerek yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Yüzünüz Her Zaman Önemlidir

Herkesin belkide en önemsediği bölgesi olan yüz kısmı dış etkenlerden çok etkilenmektedir. Saçlarınız, elleriniz veya ayaklarınız güzel olsa bile herkesin ilk baktığı yer olan yüz kısmında eğer bir sivilce veya siyah nokta çıktığı zaman kişinin moralini bozabilmektedir.

Yüzünüzü İyi Temizleyin

Yüzünüzün iyi ve sağlıklı görünmesi için ilk önce yapmanız gereken temizleme sütüyle yüzünüzü temizlemek. Süreceğiniz temizleme sütü ile yüzünüze masaj yaparak bu işlemi gerçekleştirin. Daha sonra ılık bir su hazırlayarak temiz bir bezle ıslatarak yüzünüze sürün. Bu işlemi 5 veya 6 defa yapınız. Bu işlemle kan dolaşımınız daha da hızlanacaktır.

Yüzünüze Bakım Yapın

Yüzünüzü temizlemek ve daha canlı olmasını istiyorsanız peeling, yüz maskeleri veya kil maskeleri yapabilirsiniz. Epidermisin cildimizin 3. katmanını oluşturur ve bu katman her zaman yenilenir. Zamanla yenilenen bu katman için dışarıdan gelecek olan etkenlerden cildimizi temizlememiz gerekmektedir. Yapacağınız peeling veya yüz maskeleri ile cildiniz ölü derilerden kurtulacak, bu sayede cildiniz yenilenmiş ve canlı gözükecek. Kozmetik ürünlerinde bu işlemlere çok para harcayarak alabilirsiniz. Eğer maddi durumunuz yeteri kadar iyi değilse evde peeling veya yüz maskeleri hazırlayabilirsiniz. Bu sayede yüzünüze hem doğal ürünler kullanacaksınız ve kimyasal ürünlerden uzak durabileceksiniz hem de paranızı az harcamış olacaksınız.

YAZAR HAKKINDA

Ece Vural Ece Vural Op. Dr. Ece Vural Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Sağlıklı Yaşam Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM