Siğile Ne İyi Gelir?

Siğile Ne İyi Gelir?


Bu konumuzda sizlere bir virüs türü olan ve geçme aşamasında birçok kişinin merak ettiği ile ilgili sizlere önemli bilgiler sunacağız. Siğiller insan vücudunu rahatsız edici bir yapıya sahip olmaktadırlar. Can sıkıcı bir özelliği olmasına yönelik ek olarak geçirilebilinecek bir hastalık evresini de unutmamanız gerekiyor. Tüm doğal yollar üzerinden ne iyi gelir sorusuna cevap vermeden önce bir önerimiz var. Hemen her konumuzda da olduğu üzere ilk olarak uzman doktorlar tarafından muayene edilmeniz sizin için her zaman daha avantajlı olacaktır.

siğine-ne-iyi-gelir Siğile Ne İyi Gelir?

Öncelikli olarak bir hastaneye giderek bu hastalık hakkında daha detaylı bir bilgi ve akabinde doktorunuzun size sunacağız tedavi yöntemini göz önünde bulundurmalı ve uygulamalısınız. Siğil virüsü olarak adlandırılan bulaşıcı hastalık türü genellikle enfeksiyon yolu nedeni ile ortaya çıkan bir tür olmaktadır. Siğil vakası küçük-büyük her yaşta görülebilmektedir. Genellikle boyun, göz kapakları, genital bölge, parmak, el ve ayak bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Siğiller çoğunlukla temas haliyle bulaşmakta olan bir virüs kapsamında yer almaktadır. Bu durum sadece tensel bir temas değil, aynı zaman’da iç çamaşırı, tırnak makası, küpe, tarak ve benzeri özel eşyaların ortak kullanılmasıyla da bulaşan bir virüs türünü temsil etmektedir. Herkesin merak ettiği siğile ne iyi gelir sorusuna cevaben hemen altta sizler için çözümler hazırladık.

SİĞİLE NE İYİ GELİR?

  • Temin edeceğiniz selobandı siğilin olduğu kısmın tamamen kapatacağı şekilde yapıştırın. 1 hafta boyunca selobandı siğilin üzerinde bekleterek çıkarın. Daha sonra siğilin olduğu bölgeyi 30-40 dakika boyunca ılık su içerisinde bekletin ve yumuşayan siğili ponza taşı ile cildi tahriş etmeden hafif dokunuşlarla temizleyin.
  • C vitamini kapsayan tabletler yüksek bir oranda asit barındırmaktadırlar. Bu durum siğiller için tam bir düşman olmakta. Temin edeceğiniz C vitamini tableti ile siğillerden kurtulabilirsiniz. 1 adet C vitamini tablet ile 5 damla suyu krem haline getirene dek karıştırın ve sonrasında ise siğilin üzerine iyice sürdükten sonra yara bandı ile kapatıp 3 gün kadar bekletip kaldırın. Finalde ise siğilin olduğu bölgeyi tahriş etmeden bir parça tülbent ile temizleyin.

YAZAR HAKKINDA

İbrahim İnan İbrahim İnan Op. Dr. İbrahim İnan Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Genel Sağlık Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM