Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir?

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir?


Konumuz dahilinde sizlere can sıkıcı ve bazen de ağrı gösterebilecek olan veya nasıl geçer gibi sorulara net cevaplar sunacağız. Can sıkıntısı bir yönü olan ve insanların rahatsız olmasını sağlayan yediğiniz veya herhangi bir tempo da bağırmaktan hemen sonra oluşan bir tür rahatsızlıktır. Geçici olmasının yanı insanları rahatlatırken, bazı durumlarda bu durum kalıcı bir hasar meydana getirebilmektedir. Bu nedenle her zaman tüm konularımızda da belirttiğimiz üzere ne olursa olsun sağlık ile ilgili tüm sorunlarınızı öncelikli olarak doktorlarla paylaşın. Unutmayın ki verdiğimiz doğal yöntemler ve benzeri yollar sadece alternatif yollar olmaktadır. Konumuzun devamının tamamını okuyarak bu konuda daha net bilgiler sahip olabilir ve bu tür sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

ses-kısıklığı-nedir Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir?

Ses kısıklığı gibi durumlar bazen sinir bozucu bir hal alabilmekte. Bu tür bir vakayla karşılaşmak genellikle mevsimsel değişiklikler, aşırı iş temposu, bağırmaktan oluşur. Öte yandan hava ısısının düşüşlerinden kaynaklanmakta da olan sorunlardan ötürü olmaktadır. Bu durum birçok kez boğaz ağrılarında veya tahriş olması ile ilgili vakalardan da oluşabilmektedir. Eğer bu durumunun önüne geçilemezse ve kısıklık derecesini arttırırsa, durum vahim bir hal alarak rahatsızlık hissinde artış olabilmektedir. Bu konuya ilişkin olarak olası ses kısıklığı rahatsızlığına maruz kalan kişilere hemen konumuzun devamında ses kısıklığına ne iyi gelir sorusuna hitaben bir takım öneriler hazırladık.

SES KISIKLIĞINA NE İYİ GELİR, NASIL GEÇİRİLİR

  • Günlük düzenli olarak 2 litre ılık su tüketimi yaparak ses kısıklığına karşın baskı yaratabilirsiniz. Bu durum boğazdaki kaşınmayı azaltmakla birlikte rahat bir şekilde konuşmanızı sağlayacaktır.
  • Her gece bir su bardağı kadar ılık su içerisine bir tatlı kaşığı miktarı kadar bal ilave edip karıştırdıktan sonra tüketin. Bu kür rahat bir uyku geçirmenizi sağlayacağı gibi aynı zaman’da boğazınızı yumuşatarak daha rahat konuşmanızı sağlayacaktır.
  • Sabah kahvaltılarından yarım saat sonrasında zencefil çayı ve buna ek olarak bir tatlı kaşığı kadar bal ekleyip karıştırdıktan sonra tüketin.
  • Tüm bunlara ek olarak uyku düzeninize dikkat edin, düzenli bir uyku ve dinlenme metodu bu tür sorunlarınızı gidermekte en büyük ilaç.

YAZAR HAKKINDA

İbrahim İnan İbrahim İnan Op. Dr. İbrahim İnan Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Genel Sağlık Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM