Kusmaya Ne İyi Gelir?

Kusmaya Ne İyi Gelir?


Bu konumuzda sizlere üzerine bilgiler sunacağız. Sindirim işleminde vücutta yanmayan sıvı veya gıdasal atıkların tekrardan harekete geçmesidir. Ek olarak midede yer alan diğer sıvılarla iç içe geçerek istem dışı ağızdan atılma durumuna kusma denir. Tarih boyunca insanların çare olarak arayışlara girdiği kusma nasıl engellenir ve benzeri birçok soru halen devam eden insanoğlu problemleri arasında yer almaya devam ediyor. Kişilerde kusma durumu gelip-geçici bir hal içerisinde olmaktadır. Aynı zaman’da sürekli olarak kusma sorunu yaşayan kişilerinde var olmasına bağlı olunarak farklı vücut hastalıklarının da habercisi olabilmektedir. Buna bağlı olarak bir kimse ishal olduğu zaman, ayrıca kusma gibi reaksiyonlarda gösterebilmektedir. Konumuzun devamında sizlere kusmaya neden olan etkenler ve kusmaya iyi gelen bitkisel yöntemler ile alakalı bilgiler sunacağız.

KUSMAYA SEBEP OLAN FAKTÖRLER

Kusma konusu ele alındığı vakit akla ilk gelen etkenler sindirim sisteminde yer alan parazit ve bakteriler üzerine olmaktadır. Yanı sıra mide üşütmesi, vücutta aşırı ısı veya ishal gibi sorunlarda en büyük faktörler arasında yer almaktadır. Diğer hususlar ise gebelik, migren, aşırı alkol tüketimi, aşırı kahve tüketimi, araba tutulması, idrar yolu enfeksiyonları, ilaç alerjileri, fazladan yemek tüketimi, mide gribidir. Ek olarak besin alerjileri gibi birçok farklı neden görülebilmektedir.

kusma-nasıl-engellenir Kusmaya Ne İyi Gelir?
kusma nasıl engellenir

KUSTUKTAN SONRA NELER İYİ GELİR?

“Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere kusma durumu gelip-giden bir evre olmaktadır. Bu nedenle önüne geçebilmek adına aşağıda yer alan bitkisel faydaları göz önünde bulundurmanız avantaj olacaktır.”

Nane Suyu: Taze nane temin ederek yapraklarını kaynatıp sıcacık bir şekilde çay içer gibi tüketin.

Karanfil & Tarçın: Ufak bir tencere içerisine 3 bardak, birkaç tane karanfil ve bir tutam tarçın ekledikten sonra 10 dakika boyunca kaynatın ve hemen ardından sıcak bir şekilde tüketin.

Türk Kahvesi: Az biraz kimyon, 1 tatlı kaşığı kadar Türk kahvesi ve bir yemek kaşığı kadar balı iyice karıştırdıktan hemen sonra azar azar tüketin.

Portakal & Limon: Ilıkça su içerisine birkaç damla taze limon suyu damlatarak tüketilmesi mide bulantılarını keser. Ayrıca mide bulantısına iyi gelen portakalı az biraz tuzladıktan sonra tüketin, buda mide ağrılarını ve bulantılarını dindiren bir diğer doğal yatıştırıcıdır.

 

YAZAR HAKKINDA

İbrahim İnan İbrahim İnan Op. Dr. İbrahim İnan Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Genel Sağlık Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM