Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur ve Tedavisi

Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur ve Tedavisi


Bu konumuzda sizlere nasıl oluşur ve tedavisi hakkında bilgiler sunacağız. Genel olarak erkeklerde görülen bu rahatsızlık, kişiler de 30’lu yaşlarda veya yakın yaşlara dayalı olarak görülen bir hastalık olmaktadır. Ayrıca genel olarak kuyruk sokumunda görülen bu rahatsızlık sert kıllardan oluşmaktadır. Uzmanların bir diğer etken olunan sebepler üzerine deyimlerinde aşırı kilolara sahip olan bireylerde de görülmesi üzerine olmaktadır. Buna hitaben bu rahatsızlık günümüzde kolay tedavi yöntemleri ile sağlığına kavuşabiliyor. kapsamında yapılan bu işlemlere “minimal invaziv” denilmektedir.

kıl-dönmesi Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur ve Tedavisi
kıl dönmesi

Kıl dönmesi her ne kadar küçük bir sorunmuş gibi görünse de kişinin günlük hayatını felç eden bir rahatsızlıktır. Genel olarak birçok uzmanında belirttiği üzere erken tedavisi olduğunda kişinin sağlık açısından daha rahat olabileceği kanaati de söylenmektedir. Bu nedenle rahatsızlık üzerine kuşkularınız veya belirtileri kendini gösteriyor ise, size en yakın hastaneye giderek muayene olmanız gerekiyor. Ne kadar durumu ertelerseniz o kadar büyüme kat ederek daha da zor bir hale gelmektedir. İltihaplanma durumu bu evrenin en kötü yanı ve ileriye dönük umursamama durumlarında kaynaklanmaktadır.

Cerrahi Yöntemlerle

Bu rahatsızlık üzerine genellikle en etkili çözüm cerrahi operasyonlarla yapılmaktadır. Kıl dönmesinin tedavisinde etkin bir rol oynayan cerrahi müdahaleler kesin sonuca götürürken, yıllar boyunca birçok farklı yöntemin geliştirildiğini ve geliştirilmeye devam edildiğini de söylemekte fayda var. Birçok uzman doktor günümüzde “minimal invaziv” yönteminin önemli olduğunu vurguluyor. Diode Lazer ile tedavisi de mümkün olmakla birlikte, insanların bu tür ameliyatların daha kısa süreli olmasını istediğinden gelişmekte olunan bu yöntemin kullanıldığını da vurguluyor. İnsanların kıl dönmesi üzerine yapılan ameliyatlar da daha kısa süreli bir operasyon ve daha erken işe atılabilme, yani günlük faaliyetlerine daha erken kavuşabilme isteğinde olma arzusu göz önünde bulundurularak bu açıklamalar yapılmaktadır. Lokal anestezi ile yapılan diode lazer tedavisi sonucunda açılan yaranın oldukça küçük olması ve dikişe gerek duyulmadan yapılması hastaya ekstradan bir avantaj olmakta. Bu yöntem sayesinde ameliyat sonrasında kişi daha az ağrılar çekmektedir.

YAZAR HAKKINDA

İbrahim İnan İbrahim İnan Op. Dr. İbrahim İnan Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Genel Sağlık Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM