İlk Denemede Hamile Kalma Şansı Nedir

İlk Denemede Hamile Kalma Şansı Nedir


İlk Denemede Hamile Kalma Şansı Nedir

İlk denemede hamile kalma şansı nedir. Bebek sahibi olmayı herkes ister. Tabi bebek sahibi olmanın belli ve ciddi süreçleri vardır. Öncelikle bebek sahibi olmaya karar vermek gerekmektedir. Fakat hemen karar aşamasından sonra ilk deneme de hamile kalmak pek mümkün değildir.

Hamile kalabilmenin belli şartları vardır. İlk olarak bayanın yumurtlama dönemi ile sağlıklı spermlerin buluşması ile hamilelik başlar. Fakat bayanın yumurtlama dönemini iyi bilip hesaplamak gerekmektedir. Ardından sağlıklı spermlerin oluşması ve yumurta ile bir araya gelmesi gerekmektedir. Bu durum ise ilk deneme de pek mümkün değildir. Bebek sahibi olma kararından sonra ilk 6 ay hamilelik beklentisi hayal olabilmektedir.

Uzmanlara göre ilk 6 aydan sonra bir doktora başvurulabilir ve eğer bir rahatsızlık varsa tespit edilip tedavi edilmesi gerekmektedir. Yani ilk 6 ay hamile kalınamaması normal bir durumdur. Peki, ilk deneme de hamile kalanlar nasıl hamile kalıyor? Bu sorunun cevabı için öncelikle istatistiklere bakmak ve kişilerin yüzde kaçı ilk deneme de hamile kalıyor. Bunu bilmek gerekmektedir. İlk ay hemen hamile kalmak için öncelikle spermlerin sağlıklı olabilmelerini takip etmek gerekmektedir. Yani spermler bir gün arayla sağlıklı hale gelir ve buna göre hamilelik planları yapılmalıdır.

Hamile kalma süreçleri ile ilgili olarak ilk denemeden ziyade yıllar sonra hamile kalanlarında olduğunu bilmek gerekmektedir. İlk denemede hamile kalmak eğer istenen bir durumsa süper mucizevi ve mutluluk veren bir durumdur. Fakat isteyip ve yıllarca çocuk sahibi olamayanlar da var. Üstelik sağlıksal olarak hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen. İlk deneme de hamile kalan kişiler için söylenebilecek en güzel şey çok şanslı olduklarıdır. Bu şans maalesef ki herkeste yok ve yıllarca bebek özlemi çeken kişiler de var.

İlk deneme de çocuk istemeyip fakat hamile kalanlar ve bunun üzüntüsünü yaşayan kişiler aslında ne kadar şanslı olduklarının farkında olmayanlardır. Bütün sağlıksal konularda olduğu gibi hamile kalmada da eğer bir sıkıntı varsa mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Kulaktan dolma fikirler hiç bir zaman doğru değildir ve kişiye daha çok zarar vererek kalıcı hasar bırakabilir.

Bir önceki makalemiz olan Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Belli Olur başlıklı yazımızı da  okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM