Diş Sağlığı İle İlgili 5 Yanlış Bilgi

Diş Sağlığı İle İlgili 5 Yanlış Bilgi


İle İlgili 5 Yanlış Bilgi

Diş Sağlığı. Herkes diş fırçalamanın diş sağlığınızı korumak için zorunlu olduğunu bilir. Bununla birlikte, dişlerinizi fırçalarken yapabileceğiniz birkaç hata var.  Bu yazımızda, insanların sıkça yaptığı hatayı sizle paylaşacağız. Bunlar:

  1. Yanlış Diş Fırçasını Kullanma

Doğru diş fırçasını seçmek söz konusu olduğunda, hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmek çok zor olabilir. Tüm diş fırçaları dişlerinizi temizlerken, rahatça yapacak bir diş fırçası bulmanız gerekir. Hassas diş etlerine sahipseniz yumuşak bir diş fırçası almak istersiniz.

  1. Diş Fırçalama İçin Yeterli Zaman Ayırmamak

Çoğu insanın en önemli bir hatası dişlerimizi yeterince uzun süre fırçalamamıza neden olur. Amerikan Diş hekimleri Birliği, her seferinde en az iki dakika dişlerinizi fırçalamanızı önermektedir. Her bölgenin dikkatini çektiğinden emin olmanın en iyi yolu ağzınızı dört bölüme ayırmak ve her bir bölüme odaklanarak 30 saniye harcamaktır.

  1. Aynı Noktadan Diş Fırçalamaya Başlamak

Daima dişlerini aynı yerde fırçalamaya mı başlarsınız? Bunu yapıyorsanız, çoğunlukla bütün insanlarla aynı özelliğe sahipsiniz demektir. Ancak, onu karıştırıp farklı yerlerde diş fırçalamaya başlatmak daha iyi. Bunun nedeni son fırça alanlarına çok fazla dikkat etmeyebilir.

  1. Yanlış Yerde Diş Fırçasını Saklamak

Çoğu kişi diş fırçasını banyolarında saklar herkesin bildiği gibi banyolar maalesef evin en temiz yeri değildir. Diş fırçanızı düzenli olarak sakladığınız yer, tuvaletten güvenli bir mesafede saklayın ve diş fırçasının baş kısmını bir koruyucu ile koruduğunuzdan emin olun.

  1. Eski Bir Diş Fırçası Kullanmak

Asla 3 aydan fazla bir süre için bir diş fırçası kullanmamalısınız. Kıvrılmış veya kırılmış fırçalar dişlerinizi de temizleyemez. Diş fırçasından ne almanız gerektiğinden emin değilseniz, diş temizliği için uygun ürünü aile hekimlerinden birine sorun.

Bu fırçalama hatalarını yapmadığınızdan emin olun. Unutmamalıyız ki, dişler aslında yaşayan yapılardır. Dişlerin dışındaki bölgede taç, dentin dolu bir iç bölmeyi gizler. Bu mineralize edilmiş bağ dokusu sert bir örgüdür. Her dişin çekirdeği, bu dentin tabakasının altındaki pulpy kılıf içine sarılan sinirlerden oluşur. Her diş kökü merkezindeki kanallar sinirlerin geçmesine izin verir. Diş sağlığınıza önem verin.

Bu yazımızda sizlere Diş Sağlığı İle İlgili 5 Yanlış Bilgi hakkında bilgiler verdik umarız faydalı olmuştur.

YAZAR HAKKINDA

Ece Vural Ece Vural Op. Dr. Ece Vural Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Sağlıklı Yaşam Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM