Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Günümüzde en çok yapılan estetiklerin başında gelen burun, gün geçtikçe operasyonları daha fazla yapılmaya başlanmıştır. Bu nedenle burun ameliyatı yapmak isteyen kişiler operasyona girmeden önce veya başvurmadan önce detaylı bir bilgi edinmesi gerekmektedir. Sizlere hakkında bilgiler vereceğiz.

Hastanın belirtileri doğrultusunda yapılan cerrahi işlemlerde sadece burnunu değiştirmek değil aynı zamanda burnunda sorun olanlara da estetik uygulaması yapılmaktadır. Burnunda et olan veya burnundan nefes almada güçlük çeken kişilerde bu işlemden faydalanmaktadır.

Burun Estetiği Hakkında

Birçok yöntemler ile yapılan burun estetiğinde eski zamanlarda operasyon sonrasında şişikler, morluklar ve ağrılar gibi sorunlarla karşılaşan hastalar, günümüzdeki teknoloji sayesinde bu sorunlar en aza indirilmiş durumdadır. Bu sayede hasta rahatça nefes alabilmekte ve ağrısız bir şekilde işlemlerini yapabilmektedir.

Estetik Sonrası Morarma Olur Mu?

Eski zamanlara göre sorunlar daha aza indirildiği için hasta burun estetiğinden sonra hafif burun çevresinde morluklar ve şişmeler meydana gelmektedir. Fakat bu sorunlar hastaları çok rahatsız etmemektedir.

Ne Durumlarda Burun Estetiği Yaptırmalıyım?

Eğer burnunuzu beğenmiyorsanız ve psikolojik olarak etkileniyorsanız bir estetik cerrahına danışarak operasyonunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca burun problemleri yaşayan; kronik sinüzit, burun polipleri, solunum ve deviasyon problemleri yaşayan kişilerin burun estetiği yapması gerekmektedir.  Bu gibi sorunlar yaşayan kişilerin burun estetiği yaptırarak sorunlarını çözebilmekte ve rahatsızlıkları ortadan kaldırılmaktadır.

Burun Estetiği Öncesi

Eğer burun estetiği yaptırmaya karar verdiniz, öncelikle doktorunuza danışarak işlemlerinizi detaylı bir şekilde konuşmanız gerekmektedir. Kadınlar estetik yaptırmadan önce regl döneminde olmamasına dikkat etmesi gerekmektedir. Bu nedenle adet kanaması başlamadan veya günler sonrasında ameliyat tarihi alması daha yararlı olacaktır. Eğer bir ilaç kullanıyorsanız bunu doktorunuza paylaşmanız gerekmektedir. Ayrıca operasyonunuza günler kala sigara veya alkol tüketiyorsanız bunları bırakmanız gerekmektedir. Ameliyata girecek kişinin giyiminde fermuarlı veya önden düğmeli kıyafetler tercih etmelidir.

Burun Ameliyatı Sonrası

Yaşadığınız operasyon sonrasında yüzünüze uygulanacak Hiloterapi maskesi sayesinde yüzünüzde az şişlik ve morluklar meydana gelecektir. Ameliyat sırasında burnunuza takılacak olan splintler yaklaşık 3 gün kalmaktadır. Bu nedenle burnunuzu dışarıdan gelecek etkenlerden korumanız gerekmektedir. Özellikle ilk günlerde yaşanılacak hafif ağrılarda burnunuza çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Operasyon sonrasında burnunuzun fazla büyük veya kalkık olduğunu görebilirsiniz. Fakat telaş etmeyin zaman geçtikçe burnunuz düzelecektir.

 

YAZAR HAKKINDA

Ece Vural Ece Vural Op. Dr. Ece Vural Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Sağlıklı Yaşam Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM