Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir?


Bu konumuzda sizlere özelliklede sigara içenlerin sorunu haline gelen üzerine bilgiler sunacağız. Genel olarak soğuk veya sıcak günlerde içilen içecekler, sigara veya alkol gibi birçok farklı etken halini oluşturur. Bunların yanı sıra daha birçok farklı bilinen ve bilinmeyen faktörde bu nedenin baş mimarları olabilmektedir. Bunun için öncelikli olarak her zaman da belirttiğimiz üzere uzman bir doktora başvurmanız öncelikli tercihiniz olmalı. Akabinde gerek doktorunuzun verdiği tedavi biçimine veya doğal yöntemlerle de kendinizin yapabileceği birçok farklı besin karışımı sayesinde bunun önüne geçebilirsiniz. Konumuzu okumaya devam ederek, en altta bulunan maddeler halinde önerileri göz önünde bulundurarak uygulayacağınız takdirde tamamen doğan yöntemlerle balgamlı öksürüğü durdurabilirsiniz.

balgamlı-öksürük Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Balgamlı öksürük vakası genel olarak kış mevsiminde sıklıkla görülen bir rahatsızlık olmakta. Soğuk ve ayaza çalan kış günlerinde soğuk algınlığı ve benzeri grip durumlar ile birlikte ortaya çıkan balgamlı öksürük, birçok kişinin günlük hayatını zehir eden bir durum halini almakta. Öncelikle yazımıza devam etmeden sizlere bu vaka ile karşılaşmanı durumunda doktorunuza başvurmanızı önermekteyiz. Bu durum hastalığınızın ciddiyetine göre daha kısa bir süre içerisinde iyileşmenize olanak tanıyacaktır. Bunun dışında birçok kimsenin merak ettiği balgamlı öksürük için iyi gelen yöntemler nelerdir sorusuna cevaben sizler için hemen aşağıda net bilgiler hazırladık.

BALGAMLI ÖKSÜRÜĞE NE İYİ GELİR

  • Temin edeceğiniz 2 adet elmanın kabuklarını suya ilave ederek iyice kaynatın. Daha sonrasında ise tarçın, havlıcan, karanfil ve zencefil ilave ederek demlenmesini sağlayın. Elde etmiş olduğunuzu elma kabuğu çayını içerek göğsünüzü yumuşatabilir ve balgamı sökebilirsiniz.
  • 2 kaşık kadar ebegümeci ile ıhlamuru bir arada 20 dakika kadar ateş üzerinde kaynatın ve hemen ardından 20 dakika kadar da demlenmesini bekleyin. Hazırlamış olduğunuz bitkisel çayı gün içerisinde dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz.
  • Normal demlediğiniz çay içerisinde karanfil ekleyerek balgamlı öksürüğün önüne geçebilirsiniz. 5 kişilik bir demliğe 6 adet karanfil ekleyerek gün içerisinde dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Ayrıca damak zevkinize hitaben dilediğiniz kadar karanfil ilave edebilirsiniz, bir zararı bulunmamaktadır. Aksine daha birçok farklı faydası bulunuyor.

 

YAZAR HAKKINDA

İbrahim İnan İbrahim İnan Op. Dr. İbrahim İnan Saglikalemi.com Tüm Kategoriler Hakkında Genel Sağlık Bilgileri Yazarı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM